טלפון לקביעת תור ובירורים: 050-2267284

שדרות מוריה 16, מרכז הכרמל, חיפה. מפה

יומירה

יומירה (humira, adalimumab) זה נוגדן מונוקלונלי נגד מולקולה של TNF. יומירה אושרה לשימוש בריאומטולוגיה כטיפול לדלקת מפרקים שיגרונתית, דלקת פסוריאטית ודלקת שידרה מקשחת.

לעתים משתמשים ביומירה במחלות דלקתיות אחרות, כאשר חושדים שמולקולה של TNF חשובה במנגנוני המחלה.

יומירה ניתנת בהזרקה פעם לשבועיים בלבד כזריקה תת עורית. היא תרופה יעילה מאוד, אשר יכולה להינתן ביחד עם תרופה אחרת (מטוטרקסאט או ערבה) או כתרופה יחידה. בדרך כלל ניתן לראות את ההשפעה של התרופה כבר אחרי ההזרקה השנייה, פעילות מקסימלית – כ6 חודשים אחרי התחלת הטיפול.

יתרונות נוספות של התרופה הם בדלקת שדרה מקשחת, כאשר במקביל להשפעה על דלקת בגב עצמו, יומירה גם מהווה טיפול מצוין לדלקת עיניים ומעיים אשר מתרחשים לעתים קרובות אצל סובלים ממחלה זו. גם בחולים עם ארטרופתיה פסוריאטית ופסוריאזיס יומירה תטפל גם בדלקת מפרקים וגם במחלה עורית.

תופעות לוואי של יומירה נדירות יחסית. פריחות עור, כולל אלה במקום הזרקה, עלולות להופיע. שיעור של זיהומים עולה מעט אצל חולים אשר מטופלים ביומירה, אומנם לא יותר מאשר בחולים המטופלים בתרופות ביולוגיות אחרות. בדיקה לשחפת רדומה ונוכחות נגיף כבד מסוג B – חובה לפני התחלת הטיפול. רשימה מלאה של תופעות הלוואי האפשריות של התרופה – באלון לצרכן.

עדיין אין תגוובת.

הוסף תגובה